Посланик Чотрић на годишњој ГС ИСП у Хелсинкију
22. јун 2026.
Шеф сталне делегације Народне скупштине Републике Србије народни посланик Александар Чотрић учествовао је на 33. годишњој Генералној скупштини Интерпарламентарне скупштине православља која је одржана у Хелсинкију, у Финској од 17. до 21. јјуна 2026.
Парламентарци су дискутовали на тему: Мањинске хришћанске заједнице у кризним временима, односи између друштва, државе и цркве, проблеми и невоље.
Овом приликом Александар Чотрић и Амбасадор Р.Србије у Финској Александар Јанковић су имали част да лично сретну и Председника парламента Финске Ј.Хала Ахоа.