Poslanik Čotrić na godišnjoj GS ISP u Helsinkiju
21. jun 2026.
Šef stalne delegacije Narodne skupštine Republike Srbije narodni poslanik Aleksandar Čotrić učestvovao je na 33. godišnjoj Generalnoj skupštini Interparlamentarne skupštine pravoslavlja koja je održana u Helsinkiju, u Finskoj od 17. do 21. jjuna 2026.
Parlamentarci su diskutovali na temu: Manjinske hrišćanske zajednice u kriznim vremenima, odnosi između društva, države i crkve, problemi i nevolje.
Ovom prilikom Aleksandar Čotrić i Ambasador R.Srbije u Finskoj Aleksandar Janković su imali čast da lično sretnu i Predsednika parlamenta Finske J.Hala Ahoa.